Assistance domowy – co to takiego?

To pakiet dodatkowych usług o które możemy rozbudować naszą polisę mieszkaniową.

W Polsce usługa w ramach ubezpieczenia, jaką jest Assistance kojarzona jest przeważnie z polisami samochodowymi. Należy mieć jednak na uwadze, że assistance występuje również w innych dziedzinach (np.: dom, turystyka). A ubezpieczenia są wzbogacane o tą właśnie usługę.

 

Assistance domowy, często określany też jako home assistance. To pakiet dodatkowych usług o które możemy rozbudować naszą polisę mieszkaniową, gwarantujący nam pomoc w różnych awaryjnych sytuacjach np.: pęknięcie rury, przeciekający dach. W zakres tych usług wchodzą m.in.:

  • pomoc fachowców (kominiarz, elektryk, hydraulik itp.),
  • opieka medyczna po wypadku w domu,
  • organizacja noclegu, wycena zniszczeń w przypadku pożaru czy zalania i inne.

 

Błędem jest postrzeganie pakietu assistance domowego jako zwykłego ubezpieczenia mieszkania.  Samo ubezpieczenie domu czy mieszkania gwarantuje wypłatę odszkodowania klientowi w wyniku zniszczeń spowodowanych pożarem, zalaniem, kradzieży z włamaniem lub innych zdarzeń (np.: gradobicie). Jest to cenne wsparcie, ale już po rozwiązaniu trudnej sytuacji. Jednak w trakcie jej trwania osoba poszkodowana musi polegać sama na sobie.

 

Natomiast posiadając pakiet assistance domowy otrzymujemy natychmiastowe wsparcie  w nieprzewidzianych sytuacjach. Wystarczy wykonać telefon do Centrum Alarmowego, a konsultanci danej firmy oferującej assistance wysyłają do poszkodowanego przetestowanych specjalistów. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem takiej formy pomocy.

 

Zaletą takiego rozwiązania jest uzyskanie fachowej pomocy po wykonaniu tylko jednego telefonu, bez potrzeby wertowania książki telefonicznej lub przeglądania internetu w poszukiwaniu fachowca we własnym zakresie. Nie musimy na to tracić cennego czasu, jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie. Kolejną z zalet jest brak zmartwień czy fachowiec zna się na danej rzeczy i czy dobrze wykona swoją pracę.

 

Nie płacimy też za wykonaną przez fachowca usługę, to zadanie należy do danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Do naszych obowiązków należy jedynie opłacanie corocznej składki ubezpieczeniowej.

 

Usług w ramach assistance domowego możemy otrzymać bardzo dużo. Zakres assistance domowego może różnić się w zależności od danego towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym je kupujemy. Zakres tych usług wyszczególniony jest w warunkach umowy ubezpieczeniowej.

 

Poczucie bezpieczeństwa we własnym domu to coś, czego każdy chce być pewny. W dzisiejszych czasach, w których rytm dnia wyznaczają obowiązki i napięty grafik, awaria może pokrzyżować plany nie tylko na tydzień, ale i na długie miesiące. Może wygodniej będzie wykupić pakiet assistance i mieć głowę wolną od zmartwień.

 


Opublikowano:

Mentax na Facebook'u