Czyszczenie ekranów LCD – systematyka to podstawa 😉

Prozaiczna wydawałoby się czynność, a jednak warto posiadać podstawową wiedzę w tym zakresie

 Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami.

 

Zgodzimy się z założeniem, że systematyczne czyszczenie, usuwanie plam sprawia, że sprzęt posłuży nam znacznie dłużej, a odpoczynek przed TV stanowić będzie czystą przyjemność.

 

Prawidłowe czyszczenie ekranów telewizorów jest podstawą do wyeliminowania ewentualnych uszkodzeń sprzętów powstałych podczas standardowych porządków.

 

Pamiętaj nie korzystaj z  gąbek, zwykłych ścierek czy ręczników papierowych albo chusteczek higienicznych – mogą powodować zarysowanie. Mikrofibra to polecany materiał, którym w całkowicie bezpieczny sposób wyczyścisz ekran telewizora plazmowego i LCD.

 

Przy stosowaniu gotowych preparatów unikaj środków zawierających amoniak, alkohol etylowy, aceton, toluen, kwas etylu i chlorek metylu. Mogą one reagować z materiałami, z których zrobione są nowoczesne ekrany, doprowadzając do ich uszkodzenia.

 

Ekrany LCD pomimo mocnego zaawansowania technologicznego są bardzo delikatne. Stąd konieczność zachowania ostrożności podczas ich czyszczenia. Odczyszczanie nie powinno być długotrwałe ani zbyt intensywne. Oto kilka wskazówek:

  • przecieraj  matrycę suchą i miękką ściereczką z mikrofibry. Pamiętaj o wykonywaniu kolistych, delikatnych ruchów i niedociskaniu szmatki,
  • zacieki lub tłuste plamy usuniesz zwilżając ściereczkę letnią wodą,
  • dla większych zabrudzeń zaleca się zwilżyć ściereczkę  wodą z odrobiną płynu do naczyń,
  • podczas przecierania ekranu uważaj, by środek myjący nie dostał się pod jego ramkę. Korzystając z preparatu czyszczącego nie pryskaj nim po powierzchni wyświetlacza, a nanieś niewielką ilość na szmatkę i przetrzyj plamy,
  • ramę telewizora możesz wyczyścić za pomocą ściereczki zwilżonej zwykłą wodą lub delikatnym środkiem do czyszczenia,
  • od czasu do czasu pamiętaj odkurzyć otwory wentylacyjne urządzenia.

 

 

ZANIM PRZYSTĄPISZ DO CZYSZCZENIA PAMIĘTAJ O :

  • odłącz odbiornik od prądu (odczekaj, aż będzie zimny),
  • przed ponownym uruchomieniem urządzenia zaczekaj, aż dokładnie wyschnie.

 


Opublikowano:

Mentax na Facebook'u