Judo – droga miękkości

A co judo ma wspólnego z MENTAXem? Od pewnego czasu dość sporo, a to za sprawą projektu SuperLigaCRM

Czym jest judo? Cytując Wikipedię: “Judo, dżudo[1] (jap. 柔道 jūdō, „droga miękkości”) – sztuka walki stworzona w Japonii jako sport przez Jigorō Kanō (1860–1938) z jūjutsu.” A co judo ma wspólnego z MENTAXem? Od pewnego czasu dość sporo, a to za sprawą projektu, który narodził się w głowach kilku pozornie niezwiązanych ze sobą biznesowo osób.

 

Zaczęło się od tego, że syn jednego z szefów, Grzegorza, kilka lat temu zaczął uczęszczać na treningi judo we wrocławskim klubie Gorilla Judo prowadzonym przez Macieja Zamęckiego. Od słowa do słowa, Maciej i Grzegorz zaczęli rozmawiać na temat wykorzystania systemów CRM/DMS do zarządzania klubami sportowymi, zawodnikami, prowadzeniem ich historii i oczywiście komunikacją z rodzicami zawodników. Z tych rozmów zaczął kiełkować pomysł, żeby stworzyć taki system, bo rozwiązania dostępne na rynku nie do końca spełniają wszystkie oczekiwania, jakie w klubie istniały.

 

W międzyczasie, Gorila Judo (aktualnie Judo Tigers) i kilka innych zaprzyjaźnionych dolnośląskich klubów założyło Super Ligę Judo – stowarzyszenie, które podjęło się organizacji regularnych międzyklubowych zawodów judo, dzięki którym młodzi adepci tej sztuki walki mogliby zbierać doświadczenie inne niż tylko z mat klubowych.

 

I w tym momencie  drogi Tigersów i MENTAXu się połączyły. Zapadła decyzja o stworzeniu systemu, który będzie wspierał prowadzenie Ligi, ułatwi organizację turniejów, pozwoli na gromadzenie i przedstawianie statystyk oraz – co istotne – pozwoli na żywo, w czasie zawodów przedstawiać zarówno plan walk, jak i ich aktualny przebieg.

 

Sama Liga wystartowała w roku 2016. Przez trzy pierwsze edycje organizatorzy zbierali doświadczenie, opisywali problemy i potrzeby, które trzeba mieć na uwadze, w czasie tworzenia systemu.

 

Po wielu testach i restartach projektu, możemy się pochwalić, że pierwsza wersja SuperLigaCRM została udostępniona publicznie, rozwiązując jeden z większych problemów organizacyjnych, jakim jest grupowanie zawodników na matach, z uwzględnieniem kategorii wagowych, wiekowy, płci i założeń regulaminowych. Pochwalić się możemy, że ręczne tworzenie listy walk, dla 800 zawodników, a tyle zazwyczaj jest uczestników każdego turnieju zajmowało ok. 7 godzin. Przerzucenie ciężaru tej pracy na automaty, skróciło wymagany czas do 5 minut, dzięki czemu, nie dość, że Organizatorzy będą mieli więcej czasu, to dodatkowo, prawie do zero spadają problemy w sytuacjach, gdy “na ostatni moment” ktoś dojeżdża na zawody, a nie zdążył się zapisać w przewidzianym czasie. Sortowanie zawodników i ułożenie nowej listy, to kilka kliknięć – i jak pokazują nasze testy, dłużej trwa wydruk tabel.

 

Z dumą możemy także powiedzieć, że projekt ten od strony MENTAX jest prowadzony pro publico bono – poza pracą przy samym oprogramowaniu, udostępniamy Lidze także niezbędne zasoby serwerowe, oraz dostęp do komercyjnych bramek mailowych i smsowych. Cieszymy się, że nasza praca może służyć, poza celami czysto biznesowymi, także wsparciu młodzieży i dzieci w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań. Szczególnie, gdy wiąże się to z oderwaniem ich od monitorów, tabletów i telefonów, bo jak mówią stare przysłowia “sport to zdrowie” a “w zdrowym ciele – zdrowy duch”.


Opublikowano:

Mentax na Facebook'u