Jak zabezpieczyć się przed szkodą?

W ramach ubezpieczeń majątkowych dokonujemy likwidacji szkód wyrządzonych przez kuny.

Pewnie wielu z Was zdziwi fakt, że w ramach ubezpieczeń majątkowych dokonujemy likwidacji szkód wyrządzonych przez kuny. Otóż kuna potrafi wyrządzić niemałe szkody, których naprawa wiąże się ze sporymi kosztami remontu poddasza.

Jak zabezpieczyć się przed zadomowieniem kuny?

Należy dobrze zabezpieczyć siatką okna i inne otwory poddasza, a na rynnach zamontować specjalną kolczastą taśmę, którą używa się przeciw ptakom.

Jak pozbyć się tego niechcianego lokatora?

Kto mieszka pod lasem,  ma dom z ogrodem i sadem, ten może się spodziewać kuny na strychu, która w warstwie izolacji będzie szukała miejsca na gniazdo. Moszczenie gniazda to zniszczona izolacja, pogryzione deski, a niekiedy też instalacja oraz nocne hałasy. Pozbycie się z domu tego dokuczliwego mieszkańca nie jest łatwe tym bardziej, że kuny są pod ochroną, także nasze działania muszą się ograniczyć do wypłoszenia zwierzęcia.  Należy zacząć od zablokowania otworów dzięki którym kuna mogłaby się jeszcze lepiej ukryć.


Jednym ze sposobów przepłoszenia zwierzęcia jest rozłożenie psiej sierści czy odchodów, większego od niej drapieżnego zwierzęcia, o które można poprosić leśniczego czy pracownika zoo. Jeżeli jednak to jej nie wystraszy pozostaje żywołapka, do której należy włożyć to co kuna lubi: kanapkę z domowym dżemem lub miodem albo jajko. Po schwytaniu należy ją wywieźć jak najdalej od domu, najlepiej za rzekę. Przy transporcie pamiętajmy o wyłożeniu bagażnika folią, ponieważ zapachu kuny nie jest tak łatwo się pozbyć. Na koniec warto zaprosić dekarza, który oszacuje stopień dewastacji poddasza i udzieli porad.


Opublikowano:

Mentax na Facebook'u