„Pożegnania nadszedł czas”

Gdy praca, którą wykonujesz, nie daje ci radości, a tylko pieniądze, to jesteś śmiertelnie ubogi. [Bosmans Phil]

Nie, ja pracować nie lubię. Wolę próżnować i myśleć o wszystkich pięknych rzeczach, które można by zrobić. Nie lubię pracy – żaden człowiek jej nie lubi – ale lubię to, co jest w pracy – sposobność do odnalezienia siebie samego, swej własnej rzeczywistości – dla siebie, nie dla innych – której inni ludzie poznać nie mogą. Widzą tylko pozory i nigdy nie są w stanie powiedzieć, co one naprawdę znaczą.

                                                                                                                                                                                                                                                                     Joseph Conrad, „Jądro ciemności”

 

W ciągu dziesięciu lat pracy w Mentaxie kilka razy zmieniałam obowiązki, stanowiska na których pracowałam. Różnorodność zajęć, doświadczenie a przede wszystkim współpraca z ludźmi od których się wiele nauczyłam pozwoliły mi osiągnąć poziom, którego nie spodziewałam się na początku drogi.

 

Jakie korzyści wyniosłam z Mentaxu?

 

Przede wszystkim uwierzyłam w siebie i we własne umiejętności. Rzucenie mnie na głęboką wodę obowiązków pozwoliło mi się wyzbyć strachu i lęku przed różnymi wpadkami, błędami czy źle pojętą „porażką”. Nauczyłam się, że porażka następuje tylko wtedy gdy się poddam, gdy nie wyciągnę z błędu lekcji i nie zinterpretuje go w sposób, który spowoduje, że ostatecznie okaże się sukcesem. Dowiedziałam się więcej o sobie –  teraz wiem, że potrafię być dokładna i precyzyjna, że potrafię pracować samodzielnie, umiejętnie zarządzać swoim czasem i być elastyczna. Zdobyłam wiedzę, że lubię ludzi i chce z nimi pracować. Stałam się bardziej otwarta w relacjach – ufam a zarazem zachowuje ostrożność. Potrafię dostrzec w ludziach potencjał, nie uprzedzam się i w każdym zauważam coś dobrego (chyba, że ktoś ma ładniejsze włosy ode mnie :P).

 

Czego będzie mi brakować?

 

Atmosfery! Atmosfery! Atmosfery! a zwłaszcza mojego cudownego zespołu!

Trudno skupić się na pracy i dawać z siebie 100%, kiedy praca powoduje jedynie ucisk w żołądku i jedynym marzeniem jest przeżycie w miarę bezstresowo 7 godzin. Dlatego osobiście uważam, że o atmosferę w pracy, powinno się szczególnie dbać i wpływ na nią ma każdy. Dlatego jestem dumna, że stawialiśmy na istotne wartości w relacjach jak szacunek, współpraca, wzajemna pomoc, brak niezdrowej rywalizacji, brak rozsiewania plotek, lojalność czy poczucie równego traktowania. Nie tylko wymienialiśmy się wiedzą ale i czerpaliśmy od siebie wiele pozytywnej energii. Szczerze mogę powiedzieć, że zespół stał się dla mnie rodziną, która dodawała mi sił i motywacji w różnych dziedzinach nie tylko zawodowych. Stawiała mi również ambitne wyzwania (na przykład mocną głowę podczas integracji :P).

 

Co mi to wszystko dało?

 

Wiem, że kiedy w przyszłości będę sama pracodawcą – będę dobrym szefem (i skromnym).  A na pewno będę dostrzegać i doceniać pracowników oraz uwzględniać zarówno ich słabe jak i mocne strony, pomagając uwznioślać te ostatnie.

Nie boje się już wyzwań, wiem co chce.

 

Czego się nie nauczyłam ?

Nadal nie lubię i nie umiem obsługiwać Excela 😛

 

W związku z tym, że nadszedł czas aby się rozstać – chciałabym powiedzieć, że był to naprawdę piękny czas kiedy miałam możliwość pracy z wami wszystkimi. Dziękuję bardzo za pomoc, wsparcie, doradztwo i współpracę przez te wszystkie lata spędzone razem.

Chociaż fizycznie odchodzę to Mentax i ekipa Mentaxu na zawsze pozostanie w moim sercu!

 

EMI 😊


Opublikowano:

Mentax na Facebook'u