Sprinty

Ruszyliśmy! Od poniedziałku cztery zespoły pracują nad nowymi produktami.

Ruszyliśmy! Od poniedziałku cztery zespoły pracują nad nowymi produktami. I choć zespoły prowadzone są przez ekspertów z różnych organizacji – mamy jeden wspólny mianownik – sprinty. 

 

Sprint to pięcioetapowy warsztat, który wykorzystuje myślenie projektowe w celu zmniejszenia ryzyka przy wprowadzaniu nowego produktu, usługi lub funkcji na rynek. Zazwyczaj trwa właśnie 5 dni i każdego dnia zespół dotyka kolejnych kroków w tworzeniu nowego produktu czy nowych funkcjonalności usług. Design Sprint maksymalizuje szanse na stworzenie produktu, którego użytkownik rzeczywiście potrzebuje. 

 

To co takiego robimy? W skrócie pracujemy warsztatowo, w małych i zwinnych zespołach projektowych. Podczas warsztatu moderator prowadzi nas przez poszczególne zadania. Od ogólnych mających wyznaczyć kierunek rozwiązania, po bardziej szczegółowe, które w rezultacie mają doprowadzić do powstania nisko kosztowego prototypu, usługi, funkcjonalności czy rozwiązania. 

 

Przechodzimy przez takie obszary projektowania jak Problem Definition, Persona, Lighting Demos, Customer Journey, Ideacja, Value Proposition Canvas, Lean Canvas, Prototyp, Testy/Wywiady z rynkiem i w końcu wyjście do MVP. I to wszystko w 5 dni. 

 

 


Opublikowano:

Mentax na Facebook'u