Co daje ubezpieczenie assistance samochodu?

Dodatkowe ubezpieczenie, zapewniające określony rodzaj pomocy – serwisową, medyczną, informacyjną.

Assistance to dobrowolne, dodatkowe ubezpieczenie, zapewniające określony rodzaj pomocy – serwisową, medyczną, informacyjną. Likwidacja szkody lub pomoc udzielona przez ubezpieczyciela w zakresie działania polisy assistance, nie ma wpływu na zniżki za bezszkodową jazdę w ramach ubezpieczeń OC i AC.

 

Niektórzy ubezpieczyciele dołączają podstawowy pakiet assistance do ubezpieczeń OC bez dodatkowych opłat. Jest to wariant polisy, gdzie zakres pomocy jest ograniczony. W jej ramach ubezpieczyciel proponuje darmowe usługi w zakresie informacji przez telefon (np. dotyczących organizacji auta zastępczego), holowania do określonej odległości (np. 100 kilometrów od miejsca zdarzenia) oraz naprawy uszkodzonego pojazdu na miejscu zdarzenia, za którą pokryje koszty do określonej kwoty (np. 100 euro).

 

Większy zakres assistane dołączony jest praktycznie do każdej polisy AC. Oprócz usług wymienionych powyżej, ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci np. nocleg w hotelu, powrót do domu lub kontynuację podróży innym środkiem transportu, dostarczenie paliwa, pomoc w otwarciu auta w przypadku zgubienia kluczyków, a także pojazd zastępczy na ograniczoną liczę dni. Wszystko jest zależne od Ogólnych Warunków Ubezpieczenia.

 

Bardziej rozbudowane pakiety assistance można dokupić jako rozszerzenie ubezpieczeń OC oraz AC lub samodzielnie. Zapewniają one większy zakres świadczeń oraz zmniejszenie ograniczeń i limitów (np. czasu korzystania z auta zastępczego czy kosztów holowania) występujących w bezpłatnych wariantach.

 

W zależności od oferty ubezpieczyciela w skład polisy wchodzą również takie usługi jak pomoc prawna, kierowca zastępczy, pokrycie kosztów parkingu, a nawet opieka nad przewożonymi zwierzętami. 

 

Assistance, przyda się każdemu, kto posiada auto czy motocykl, a tym bardziej tym, którzy często oddalają się od miejsca zamieszkania. Każde towarzystwo ubezpieczeń oferuje co najmniej dwa warianty assistance, zróżnicowane pod względem zakresu usług, więc zanim kupimy polisę, warto zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku i wybrać tą, która najlepiej spełni nasze oczekiwania.


Opublikowano:

Mentax na Facebook'u