Oględziny pojazdu przed zakupem

Dlaczego warto zlecić to zadanie rzeczoznawcy?

Dla wielu z nas zakup używanego pojazdu to nie lada wyzwanie. Nie wszyscy bowiem znamy się na mechanice i budowie pojazdów. Pobieżna wiedza w tym zakresie na pewno nie pozwoli nam na dokładną weryfikację stanu technicznego pojazdu. Dodatkową przeszkodą jest fakt, iż przy wyborze auta często kierujemy się głównie wzrokiem i emocjami. Stres, podekscytowanie, pochopność – czy to dobrzy doradcy podczas decyzji o wydatku ciężko zarobionych pieniędzy? Co zrobić aby nie narazić się na niepotrzebne koszty i rozczarowanie?

 

Z pewnością w tej sytuacji, dla niektórych zupełnie nowej, pomoże skorzystanie z usług profesjonalisty – rzeczoznawcy samochodowego. Jego wiedza i doświadczenie pozwoli zachować nam zimną krew i wybrać właściwy egzemplarz, a my unikniemy dodatkowych wydatków związanych z wizytami w serwisach. Dotyczy to także sytuacji w których po prostu nie jesteśmy jeszcze w stu procentach pewni swojej decyzji i stoimy w obliczy wyboru spośród dwóch faworyzowanych ofert. Wszelkie wątpliwości warto rozwiać z pomocą osób posiadających rzetelną wiedzą, które podobne wybory miały już wielokrotnie za sobą.

Dlaczego warto skorzystać z takiej usługi :

  1. Szczegółowa kontrola i rzetelna ekspertyza – rzeczoznawca dokładnie sprawdzi stan  pojazdu – karoserię, wnętrze pojazdu, układ kierowniczy i hamulcowy, komorę silnika, stan elektroniki, ogumienia, szyb etc. Możliwa jest również szczegółowa weryfikacja podwozia na stacji diagnostycznej lub warsztacie. Na koniec otrzymamy szczegółowy raport z informacją o stanie technicznym, wiarygodności ogłoszenia oraz opinii fachowca.
  2. Historia pojazdu – w raporcie zawarta będzie pełna historia pochodzenia auta, napraw i ewentualnych kolizji.
  3. Dokumentacja zdjęciowa – zdjęcia z zewnątrz i wewnątrz pojazdu dokumentujące wszystkie aspekty kontroli.
  4. Oszczędność czasu i pieniędzy – nie tracimy czasu na osobiste oględziny oraz unikniemy zakupu samochodu, który wymaga dużego wkładu finansowego. Rzeczoznawca uwzględni, które elementy będą wymagać naprawy bądź wymiany w najbliższym czasie.
  5. Możliwość negocjacji – dzięki znajomości stanu faktycznego pojazdu uzyskamy podstawę do negocjacji ceny z ogłoszenia.

 

Oczywiście z pomocy możemy skorzystać również po osobistej wstępnej weryfikacji wybranego przez nas modelu. Gdy wypadnie ona pozytywnie, warto potwierdzić ją oceną rzeczoznawcy. Korzyści są duże, nie jesteśmy zdani tylko na siebie, mamy wsparcie profesjonalnych i wiarygodnych doradców. Oszczędzamy cenny czas na dojazd do sprzedawcy, którego ogłoszenie w ogóle nie pokrywa się z rzeczywistością, a co za tym idzie, oszczędzamy też sporo nerwów. Nikt bowiem nie wyłapie ukrytych usterek tak jak mechanik lub osoba mająca szeroką wiedzę w tym zakresie. Korzystając z jego porad, możemy również dowiedzieć się wiele na temat ewentualnych wad i awaryjności wybranego przez nas modelu auta. Zyskujemy pewność, że płacimy za nie tyle, ile naprawdę jest warte.

 

Warto skorzystać z takiej pomocy, zwłaszcza, że cena tego typu usług z roku na rok spada, a na rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferują je w różnych wariantach.


Opublikowano:

Mentax na Facebook'u