Oględziny zdalne

Realizowane są przez zespół wykwalifikowanych rzeczoznawców kontaktujących się z klientami telefonicznie. Podczas rozmowy uzyskują niezbędne dane do sporządzenia protokołu oraz przekazują instrukcje wykonania zdjęć.

O usłudze

Zespół wykwalifikowanych rzeczoznawców kontaktuje się z klientami telefonicznie, podczas rozmowy uzyskują niezbędne dane do sporządzenia protokołu oraz instruują klientów jak prawidłowo wykonać zdjęcia, które następnie załączają nam za pomocą aplikacji MENTAX do której link otrzymują smsem.  Rzeczoznawcy w trakcie oględzin zdalnych uzupełniają w autorskim programie MENTAX protokół szkody, analizują uszkodzenia oraz  ustalają wysokość i procent szkody.

 

Jak przebiega proces:

  1. Pracownik Mentax kontaktuje się telefonicznie z klientem z zapytaniem czy zgadza się na wykonanie oględzin zdalnych (czyli bez wizyty rzeczoznawcy), jeśli Klient wyraża zgodę umawiają się na konkretną godzinę rozmowy bądź kontynuują od razu jeśli Klient wyraża zgodę.
  2. Pracownik Mentax prosi o przygotowanie niezbędnych dokumentów – informuje jakie będą konieczne do dosłania wraz ze zdjęciami (informuje jak te zdjęcia wykonać).
  3. Na podstawie rozmowy sporządzony zostaje  protokół z przeprowadzonych oględzin zdalnych.
  4. Wszystkie dane i załączniki zostają przekazane automatycznie do systemów wewnętrznych Towarzystw Ubezpieczeniowych.
Zainteresowany?

Napisz do nas

    * - pola wymagane

    Mentax na Facebook'u